с. Веселе. Веселівський ДНЗ








ВСТУП

 

Вся система цивільного захисту дошкільного навчального закладу (ДНЗ) спрямована на підготовку учасників навчально-виховного процесу до роботи щодо запобігання та реагування на надзвичайні ситуації, в зону дії яких може потрапити ДНЗ.

Одним із основних напрямків роботи з цивільного захисту в дошкільному навчальному закладі є «Тиждень безпеки дитини». Адже саме під час його проведення можна побачити реальну готовність учасників навчально-виховного процесу до дій в умовах надзвичайної ситуації.

Слід пам’ятати, що проведення такого заходу не є суворо регламентованим за формою та змістом.

Головна його мета – практично закріпити у пам’яті дітей зміст сказаного та показаного вихователем протягом навчального року. Тому кожен дошкільний навчальний заклад самостійно розробляє план та тематику його проведення.

Згідно з програмою практичної підготовки до дій у надзвичайних ситуаціях на підприємствах, установах та організаціях майстри виробничого навчання курсів безпосередньо в дитячих дошкільних навчальних закладах проводять заняття з керівництвом та іншими зацікавленими в цьому працівниками по опрацюванню навчально-виробничих завдань щодо планування, організації та проведення «Тижня безпеки дитини».

 

 

І. Організація підготовки до проведення «Тижня безпеки дитини»

 

В зв’язку зі складеною практикою «Тиждень безпеки дитини» проводиться у квітні або в травні. Але підготовку до його проведення слід розпочинати ще на початку березня. Такий запас часу дозволить адміністрації дошкільного навчального закладу відпрацювати питання шефської допомоги спеціальних служб району (пожежної, невідкладної медичної допомоги, служби порятунку, міліції та відділу з питань надзвичайних ситуацій) в проведенні «Тижня безпеки дитини».

За своєю структурою «Тиждень безпеки дитини» поєднує в собі заходи об’єктового тренування щодо практичної підготовки працівників дошкільного навчального закладу до дій у НС та навчально-виховної роботи з дітьми з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності за програмами дошкільної освіти і складається з підготовчого періоду та періоду безпосереднього його проведення.

В підготовчий період проводяться навчальні заняття та тренування з персоналом закладу, уточнюється забезпеченість матеріальними засобами проведення практичних занять, враховуються кліматичні та природно-техногенні умови періоду проведення заходу.

На виконання наказу районного відділу освіти керівник дошкільного навчального закладу готує наказ «Про організацію та проведення «Тижня безпеки дитини» (додаток 1). У наказі чітко визначається мета, завдання, час, місце проведення заходу та призначаються особи, відповідальні за його проведення. На основі наказу відповідальна особа з  питань цивільного захисту дошкільного 

 



Новости
18.04.2018
ЛАСКАВО ПРОСИМО!!!
ВЕСЕЛІВСЬКИЙ ДНЗ